İsveç Diyeti Nedir, Nasıl Zayıflatır?

0
1752
İsveç diyeti nedir
İsveç diyeti nedir

İsveç diyeti nedir?

İsveç diyeti son derece ağır bir diyettir. İsveç diyetinde günde 1000 kalorinin altında enerji alınmaktadır. İçerdiği kalori miktarı düşüktür. İsveç diyeti karbonhidrat bakımından fakirdir ve günlük kalori alımının tamamının protein ve yağlar ile karşılanmasını şart koşmaktadır. İsveç Diyeti Nedir, Nasıl Zayıflatır? Zayıflama sürecinde her gün 2 litre su içmek ise bu diyetin vazgeçilmez kurallarından biridir.

 İsveç diyeti nasıl uygulanır?

Düşük karbonhidrat içeriyor olması İsveç diyetinin en önemli özelliğidir. Bu diyette kahvaltı reddediliyor ve 13 gün boyunca bir dilim ekmeğe bile izin verilmiyor. İsveç diyetinde güne çay ya da kahve ile başlanıyor. Bir tane şeker kullanımına izin veriliyor. İsveç Diyeti Nedir Diyet ilerlediği zamanlarda ise bir şeker de çaya veya kahveye eklenemiyor.

Düşük karbonhidrat ile birlikte yüksek protein alımı öneriliyor. Öğle yemeğinde bir ya da 2 adet yumurta, akşam yemeğinde ise balık veya tavuk eti ya da kırmızı et (ızgarada pişirilmiş olacak). Yanında abartısız bir ölçüde zeytinyağlı ve limonlu bir porsiyon salata. İsveç diyetinde ara öğün yok, öğle yemeği az bir miktarda alınıyor ve kahvaltı yok. Kuruyemiş ve meyve yemek yasak. Yani günün ilk öğünü akşam saatlerinde yapılıyor. İsveç diyeti sağlık problemi olan kişilere tavsiye edilmiyor.

 İsveç diyeti nasıl zayıflatır?

İsveç diyeti ile birlikte mutlaka günde en az 20 dakika yürüyüş yapılması gerekiyor. Sonuç alabilmek için diyete en az 3 gün devam etmek gerekiyor. Bu diyetin uzun süreli uygulanması tehlikeli olduğundan en fazla 13 gün uygulanması tavsiye ediliyor. İsveç diyeti nasıl zayıflatır? İsveç diyetinin bilimsel açıdan desteği de bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar ile İsveç diyetini uygulayan kişilerin bir hafta içerisinde vücut ağırlıklarında %3 oranında bir azalma olduğu görülüyor. İsveç diyeti ile kısa sürede büyük kilolar veriliyor ve diyet sonrası verilen kilolar tekrar geri alınmıyor.